Aktualności   


Pożegnanie klasy VIII





Wycieczka na Pałuki

Po trudach nauki przyszedł czas na krótki odpoczynek. W dniu 9 czerwca 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach wybrali się na Pałuki, krainy, w której zlokalizowane są takie miejscowości jak Bożejewiczki, Biskupin, Wenecja i Żnin. Wizyta we wskazanych miejscach stała się głównym celem wycieczki szkolnej.
Pierwsza z wymienionych miejscowości przyciąga młodych turystów atrakcjami oferowanymi przez Silverado City, miasteczko urządzone na wzór amerykańskiego „dzikiego zachodu”. Z kolei Biskupin słynie z dużo starszej osady, sięgającej rodowodem VIII w. p.n.e., na miejscu której mieści się rezerwat archeologiczny, który wabi zwiedzających atrakcjami dawnego życia. Zaś Wenecję i Żnin łączy zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, i to ona, obok Biskupina, jest największą atrakcją regionu dla wycieczkowiczów. Tym samym licząca 55 osób grupa uczniów najpierw bawiła się w stylu westernowym, potem poznawała uroki życia w prahistorii, a na końcu, w pięknych okolicznościach przyrody, z widokiem na rozpościerające się Jezioro Biskupińskie, odbyła podróż historyczną kolejką.
Wierzymy, że opisana wyprawa połączyła w sobie przyjemne z pożytecznym. Rozrywkę i relaks z dawką wiedzy o historii i tradycji Wielkopolski i Kujaw. Ponadto przyczyniła się do wzmocnienia więzi koleżeńskich wśród uczniów.

Alicja Śniegowska, Anna Wiśniewska, Mirosław Okuński, Robert Wiśniewski





Sukces uczniów
w ogólnopolskim konkursie plastycznym

W przededniu zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dotarły do nas wspaniałe wieści. Prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach Marty Orzechowskiej i Jacka Orzechowskiego zyskały uznanie komisji oceniającej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas”, co pozwoliło młodym artystom uzyskać zaszczytny tytuł laureata! Marcie w kategorii uczniów klas 1 – 3, a Jackowi w kategorii uczniów klas 7 – 8. Rozstrzygnięcia zapadały jeszcze z podziałem na miejsce zamieszkania (województwa). Werdyktem kolegium konkursowego Marta zdobyła miejsce 3, natomiast Jacek – 2. Uroczyste ogłoszenie wyników współzawodnictwa i wręczenie nagród odbyło się w dniu 22 czerwca 2022 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Dzieci odebrały nagrody z rąk Pana Norberta Kaczmarczyka, Sekretarza Stanu w MRiRW.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o Funduszach Europejskich, w tym o Europejskim Funduszu Morskim i Rybackim. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej prezentującej zmiany, które zaszły w naszym otoczeniu dzięki projektom współfinansowanym ze środków wymienionego funduszu.
Uczniom gratulujemy uzdolnienia i wielkiego sukcesu, a Rodzicom wspaniałych i utalentowanych dzieci.

Robert Wiśniewski, wychowawca klasy VIIb





Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego

Dnia 10 czerwca 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pt.”Z ortografią za pan brat” w dwóch kategoriach.

      W pierwszej kategorii uczestniczyło 17 uczniów z klas VII-VIII. Najlepszymi okazali się: Laura Wiktorska, Maciej Tomicki, Kornelia Jędrzejewska i Kacper Pietrzak.

    W drugiej kategorii uczestniczyło 7 uczniów z klas IV-VI. Najlepszymi okazali się: Małgorzata Błaszczyk, Julia Adamczyk i Bartosz Kropidłowski.

       Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich.

Organizatorzy:

Agnieszka Berent

Zofia Wolska

Mirosław Okuński



English Special Days w przedszkolu

    Miesiąc czerwiec to zawsze doskonały moment do podsumowania osiągnięć edukacyjnych kończącego się roku szkolnego. Tym razem prezentujemy dokonania najmłodszych dzieci – wychowanków Przedszkola Samorządowego w Bogusławicach. W ramach zajęć języka obcego od października 2021 r. do czerwca 2022 r. przedszkolaczki brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „English Special Days”. Wielomiesięcznemu przedsięwzięciu przyświecał cel główny jakim było rozbudzanie zainteresowania najmłodszych językiem angielskim, poprzez wykorzystanie „dni nietypowych” w tematyce zajęć.
        We wskazanym okresie obie grupy przedszkolne „Sówek” i „Jagódek” zrealizowały cykl zajęć, do których pretekstem były takie dni niepospolite jak: Dzień marchewki, Dzień jabłka, Dzień czarnego kota, Dzień dinozaura, Dzień języków obcych, Dzień pluszowego misia, Dzień dyni i inne. Podczas każdego z wymienionych przypadków dzieci wykonywały specjalnie przygotowane na tę okazję karty pracy, tworzyły prace plastyczne, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, wykonywały ćwiczenia ruchowe, a przede wszystkim w atmosferze pierwszorzędnej zabawy posługiwały się nowo poznanym słownictwem angielskim. Wymienione działania przyczyniły się nie tylko do rozwinięcia umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym przez dzieci, ale także zbudowały u nich pozytywny obraz lekcji języka angielskiego, co z pewnością zaprocentuje w późniejszym życiu szkolnym.
    Przy okazji powyższego opisu prezentujemy certyfikaty, które otrzymaliśmy po zrealizowaniu projektu.

Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego.






Piknik w grupie Jagódek





Królewska rozgrywka w SP w Bogusławicach

    Szachy – jedna z najbardziej znanych gier strategicznych świata. Często nazywana królewską grą. Na tytuł zasłużyła sobie z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na jedną z figur biorących udział w rozgrywce, po drugie z uwagi na dużą popularność wśród monarchów czasów minionych. Panujących od Hiszpanii, poprzez Anglię, aż do Polski.
    Do zaszczytnego towarzystwa koronowanych głów i arcymistrzów szachowych dołączyli
uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach, którzy na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy udział wzięli w Szkolnym Turnieju Szachowym 2022. Złożyło się na niego kilkadziesiąt partii szachowych rozegranych w gronie 23 uczestników, uczęszczających do klas III – VIII.
     Najlepszymi szachistami okazali się: Jan z klasy IV (zdobywca miejsca pierwszego), Kinga z klasy VII (miejsce drugie), Kacper z klasy VIII (miejsce trzecie) oraz Karol z klasy VI (miejsce IV). Czas spędzony przy szachownicy dał zawodnikom wiele korzyści. Między innymi poprawił koncentrację, umiejętność czytania ze zrozumieniem, liczenia i rozwiązywania problemów,
rozwinął kreatywność oraz zwiększył inteligencję. Nie należy także zapominać, że był bardzo cenną lekcją wychowania, przyczyniając się do wyrobienia szacunku dla przeciwnika.
    Wszyscy miłośnicy królewskiej gry odebrali z rąk dyrektora szkoły pamiątkowe dyplomy,
ponadto zdobywcy miejsc od 8 do 5 przyjęli medale, a najlepsi puchary i cenne nagrody.
  Fundatorem nagród był Pan Maciej Dopierała, właściciel firmy przewozowej „Maćko”.
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju, a hojnemu ofiarodawcy bardzo dziękujemy.

Robert Wiśniewski, Tomasz Tomicki





Wizyta policjantów w szkole

W dniu 9 czerwca 2022 r. (czwartek) Szkołę Podstawową im. W. Witosa w Bogusławicach wizytowali policjanci Posterunku Policji w Babiaku: Pan Piotr Matuszak i Pani Magdalena Kołodziejska. Powodem odwiedzin szkoły przez funkcjonariuszy były zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Żeby czas wolny od nauki szkolnej był dla dzieci okresem wypoczynku i beztroskiej zabawy muszą one zdawać sobie sprawę z występujących latem różnego typu zagrożeń. Dlatego podczas spotkania z uczniami Państwo policjanci zaprezentowali szereg porad związanych z zasadami bezpiecznego zachowania podczas letniego odpoczynku. Szczególnie w trakcie charakterystycznej dla tego czasu aktywności na powietrzu. Przede wszystkim w ruchu drogowym, gospodarstwie rolnym oraz nad zbiornikami wodnymi. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane przez policjantów bardzo wartościowe treści przyczynią się do bezpieczeństwa uczniów w czasie nadchodzących wakacji.

Danuta Zdrojewska, pedagog szkolna.





Przedszkolaki w "Kinie za rogiem"
w Sompolnie





Festyn Rodzinny

z okazji Dnia Dziecka










Dzień Dziecka

grupa Sówki

Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!





Dzień Dziecka

grupa Jagódki





Dzień Rodziny

grupa Jagódki





Dzień Szalonych Fryzur

Samorząd Uczniowski zaprasza do obejrzenia fotorelacji z
 "Dnia Szalonych Fryzur".

Już niebawem SU ogłosi kolejną akcję. Szczegóły wkrótce.

Opiekun SU - A. Śniegowska






Wizyta w Smokolandii

Wycieczki szkolne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej klasy. Wspólne wyjazdy to bez wątpienia ekscytujące przeżycie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Taki czas to okazja do oderwania się od monotonnej codzienności oraz możliwość poznania nowych miejsc.


 Wycieczki klasowe pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. W dniu 12 maja 2022 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Centrum Rozrywki Smokolandia w Kole. Smokolandia to zaczarowana kraina, która zabrała wszystkie dzieci w piękną podróż pełną przygód i radosnych chwil.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.


Alicja Śniegowska – kierownik wycieczki

Kamila Tomicka, Anna Michalak, Magdalena Skalska – opiekunowie wycieczki






2 maja - Dzień Flagi RP

grupa Sówki

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Czesław Janczarski









Dzień Ziemi

grupa Sówki





Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. W tym roku uczniowie klas IV-VIII musieli zmierzyć się z zadaniami. Metoda stacji zadaniowych jest metodą, w której nauczyciel nie przekazuje uczniom gotowej wiedzy, lecz stwarza warunki do tego, żeby uczniowie samodzielnie tę wiedzę zdobywali. Dzięki tej zabawie uczestnicy, którzy wykonali wszystkie zadania prawidłowo, mogli poznać hasło tegorocznej edycji "Zainwestuj w naszą planetę".

Anna Wiśniewska










Wyjazd do Smokolandii

grupa Sówki oraz grupa Jagódki





Dzień Marchewki

grupa Jagódki






Dzień Marchewki

grupa Sówki





Piąte urodzinki Lidki

grupa Sówki

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy.
Ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli,
babcia Cię do siebie tuli.
Mama torcik dekoruje,
tato wszystko to filmuje.
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie!
Wszystkiego najlepszego Lidko!





W dniach od 01-03-2022 r. do 31-03-2022 r.

trwa rekrutacja do przedszkola

na rok szkolny 2022/2023

Dokumenty:



Trzecie urodzinki Amelki

grupa Sówki

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy.
Ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli,
babcia Cię do siebie tuli.
Mama torcik dekoruje,
tato wszystko to filmuje.
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie!
Wszystkiego najlepszego Amelko!





Dzień Gofra

grupa Jagódek





Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

W dniu 24.03.2022 r. uczniowie klas IV, VI i VIIa Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Kopalnia jest największym czynnym zakładem górniczym soli kamiennej w kraju oraz najgłębszą w Polsce podziemną trasą turystyczną umiejscowioną aż 600 metrów pod ziemią.
Program wyprawy obejmował prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Po niej uczniowie zjechali windą pod powierzchnię ziemi na głębokość 600 metrów. Zjazd windą z prędkością 6 m/s wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Następnie zwiedzający przemieścili się wyrobiskami do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Uczniowie obejrzeli wyeksploatowane komory solne, a także zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie oraz inne osobliwości tego typu przemysłu wydobywczego. Po wyjeździe szybem na powierzchnię uczniowie zakupili w sklepiku wiele wyrobów, w tym różową sól kłodawską.
Przewodnik oprowadzający uczniów po podziemiach kopalni okazał się były pracownikiem zakładu. Dlatego zwiedzający otrzymali dużą porcję wiedzy i rzetelnych informacji w tym, jak wydobywana jest sól, którą na co dzień używamy w kuchni oraz na drogach podczas sezonu zimowego.

Iwona Szklarska, organizatorka wycieczki
Opiekunowie wycieczki: Anna Wiśniewska, Emilia Łojewska,
Przemysław Trochonowicz






Czwarte urodziny Majeczki

grupa Sówki

Idzie misio, idzie konik,
małpka, piesek, no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce -
masz już jeden roczek więcej!
Wszystkiego najlepszego Majeczko!





Święto liczby pi

14 marca obchodziliśmy święto liczby pi. Z tej okazji uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Pana Pistację - Krzysztofa Chojeckiego. W ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym "Epickie pi - I edycja" wzięło udział ponad 1000 osób. Konkurs polegał na stworzeniu pracy zawierający symbol liczby pi w co najmniej jednej z trzech kategorii:
1. Rysunek i malarstwo
2. Rzeźba
3. Pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego (np. animacja, kolaż, wiersz, itp., czyli wszystko, co nie jest malarstwem i rysunkiem).
Wyniki konkursu znajdują się pod linkiem
https://view.genial.ly
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Anna Wiśniewska





Tydzień mózgu

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze. Do wygłaszania wykładów zapraszani są specjaliści z dziedzin szeroko rozumianej neuronauki. Wykłady mają charakter otwarty i są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych poruszaną problematyką. W tym roku w dniach 14-20 marca odbyła się 12 edycja Dni Mózgu w Trójmieście. Uczniowie z klasy 7a, 7b oraz 6 wzięli udział w wykładach online:
1. "Mózg a gry" Marcin Kowalski
2. "Grażyna i Janusz, czyli o mózgu kobiety i mężczyzny" dr Wojciech Glanc.

Anna Wiśniewska





Dzień bez plecaka

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień bez plecaka". Uczniowie zamienili plecak na inne nosidła. Oczywiście przyjście do szkoły nie zwalniało do zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Nie sposób było wybrać najlepszy zamiennik plecaka. Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów była ogromna. Plecaki zastąpiły: wózki do lalek, worki, worki na kiju, reklamówki, walizki podróżne, walizki na narzędzia, lodówki samochodowe, pojemniki do ciast, kosze do rowerów, foteliki samochodowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.
Opiekun SU - A. Śniegowska





Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca wszyscy uczniowie w naszej szkole obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Czekali na ten dzień z dużą niecierpliwością, ponieważ w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował plan dla wszystkich klas i propozycje spędzania czasu wolnego. Na korytarzach od samego rana można było spotkać uczniów przebranych w kolorowe, wiosenne stroje.
Ten dzień w większości uczniowie spędzili ze swoimi wychowawcami. Każda klasa wraz z wychowawcą zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje, plakaty, marzanny, były wspólne gry z wychowawcami, spacery, karaoke, samodzielne przygotowanie kanapek. Dużym i miłym zaskoczeniem dla wszystkich okazał się plakat uczniów z klasy VIII witający wiosnę w naszym języku ojczystym oraz w języku ukraińskim, gdyż w klasie tej jest uczennica z Ukrainy, która została miło, wiosennie przyjęta do naszej społeczności szkolnej. Prawie wszystkie klasy zamówiły na ten dzień pizze, zapiekanki, frytki, w klasach były słodkie poczęstunki.
W dalszej części wszyscy uczniowie w strojach przedstawiających Panią Wiosnę wraz z nauczycielami udali się na wspólny przemarsz wokół szkoły, by oficjalnie powitać wiosnę. Wszyscy doskonale się bawili, ruch na świeżym powietrzu sprawiał uczniom dużo radości. Na koniec chętni uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej na szkolnym boisku .
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.

Samorząd Uczniowski





Powitanie Pani Wiosny

grupa Jagódek





Powitanie wiosny

grupa Sówki









Dzień Motyla

grupa Sówki





Dzień Dentysty

grupa Sówki






Rozstrzygnięcie konkursu

W ramach ogólnopolskiego projektu "Ekoszkoła" uczniowie klasy VIIa i VIIb wzięli udział w konkursie na najciekawszy układ wydalniczy.
Zadanie polegało na wykonaniu układu wydalniczego z wykorzystaniem odpadów oraz różnych materiałów plastycznych.


Wyróżnione prace:
Natalia 7a
Cezary 7a
Kinga 7b
Jacek 7b
Marcel 7b
Cyprian 7b

Anna Wiśniewska





Dzień Kobiet

grupa Sówki





Dzień Kobiet





Dzień Kobiet

grupa Jagódek





Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Przyjaciele szkoły

Ostatnie dni pokazały, że świat idealny nie istnieje, ale równocześnie dowiodły, że ten sam świat możemy uczynić nieco lepszym. Społeczność tworząca Szkołę Podstawową im. W. Witosa w Bogusławicach i skupiona wokół placówki włączyła się do akcji wspierającej poszkodowanych przez wojnę obywateli Ukrainy. W zaledwie trzy dni udało się zgromadzić niemałe zapasy żywności, środków czystości i chemii gospodarczej oraz artykułów higienicznych. Dlatego, że wśród pokrzywdzonych dużą grupę stanowiły dzieci toteż wśród darów nie zabrakło upominków dla najmłodszych. Wszystkie zgromadzone zasoby przekazaliśmy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Babiaku, który koordynował działania pomocowe na obszarze gminy, skąd wkrótce trafią one do potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ogromne wsparcie. Jednocześnie zachęcamy do wspierania innych akcji pomocowych.




Dzień Dinozaura

grupa Sówki





Rozstrzygnięcie konkursu
"Moja Walentynka"


Klasy I-III

1 miejsce     Alicja S. klasa III
2 miejsce     Weronika Z. klasa II
3 miejsce     Jakub P. klasa I

Klasy IV-VIII

1 miejsce     Augustyn I. klasa VIIb
2 miejsce     Jacek O. klasa VIIb
3 miejsce     Dżesika W. klasa IV

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Organizator - Alicja Śniegowska





Dzień Dinozaura

grupa Jagódek





Szanowni Przyjaciele szkoły!
Nasza szkoła włącza się do akcji charytatywnej, pomóżmy, bądźmy...
RAZEM Z UKRAINĄ
organizowanej przez Urząd Gminy w Babiaku.
MIEJSCE ZBIÓRKI: Zespół Szkół w Bogusławicach
TERMIN ZBIÓRKI: od 28 lutego do 2 marca
Zebrane rzeczy przekażemy do gminnego punktu zbiórki - GOPS w Babiaku.
Zbieramy tylko nowe rzeczy tj.:
- koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki;
- termosy/kubki termiczne;
- kosmetyki i chemia (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, podpaski, pampersy, chusteczki, płyny do prania, płyny do mycia naczyń itp.),
- żywność długoterminowa (konserwy, makaron, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, mleko UHT, gotowe dania w słoikach, dżemy, warzywa, owoce w puszkach, słodycze);
- środki opatrunkowe (koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków).
Bądźmy z Nimi !




Tłusty Czwartek w grupie Sówki





Tłusty Czwartek w grupie Jagódek





Tłusty Czwartek - Karnawał w naszej szkole

Fundatorem pączków była Rada Rodziców - dziękujemy za miłą i słodką niespodziankę
DJ - p. M. Okuński
Prowadząca - p. A. Śniegowska
 





Bal Karnawałowy

grupa Sówki





Bal Karnawałowy

grupa Jagódek





Światowy Dzień Kota

grupa Sówki





Piąte urodzinki Kasi

grupa Sówki

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy.
Ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli,
babcia Cię do siebie tuli.
Mama torcik dekoruje,
tato wszystko to filmuje.
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie!
Wszystkiego najlepszego Kasiu!





Walentynki

grupa Sówki





INFORMACJA
Wszyscy uczniowie, którzy mieli nałożoną kwarantannę, z dniem 11 lutego 2022 r. (piątek) wracają do zajęć szkolnych (oddziały przedszkolne oraz klasy I - IV).
Dowóz do szkoły zostaje przywrócony.




Dzień Bezpiecznego Internetu

Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy zachęcali wszystkich uczniów w kl. I-III do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracali także szczególna uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Podkreślili, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zachowań w intrenecie (promocja tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia). Uczniowie aktywnie i bardzo chętnie brali udział w zajęciach.




INFORMACJA
Z powodu nałożenia kwarantanny na uczniów dowożonych do szkoły z kierunku Lubotyń, Stare Morzyce, Mąkoszyn, Janowice, w dniach 9 - 11 luty 2022 r. nie będzie organizowany dowóz uczniów do szkoły z wyżej wymienionego kierunku.
Autobus w kierunku: Góraj, Mchowo, Wiecinin kursuje bez zmian.




Czwarte urodzinki Piotrusia

grupa Sówki

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.
Wszystkiego najlepszego Piotrusiu!





Czwarte urodzinki Majeczki

grupa Sówki

Sto lat! Sto lat! - wujek krzyczy.
Ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli,
babcia Cię do siebie tuli.
Mama torcik dekoruje,
tato wszystko to filmuje.
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie!
Wszystkiego najlepszego!





Zachowujemy zdrowy umysł i działamy

W niedawno zakończonym półroczu zrealizowaliśmy program profilaktyczny pt. „Alkoholowi mówimy stanowcze NIE!”. Wynikał on z przyjętego przez szkołę programu wychowawczo – profilaktycznego, wyznaczonych przez władze oświatowe podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 w zakresie wspomagania wychowawczej roli rodziny oraz wpisywał się w strategię działania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babiaku, i z tego powodu przy dużym wsparciu tej ostatniej był realizowany.
W trwające kilka miesięcy przedsięwzięcie zaangażowane były klasy IV – VIII. Dziewięćdziesięcioro uczniów, w ramach swoich klas, przygotowało plakaty antyalkoholowe, które potem zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej, stworzyło gazetkę ogólnoszkolną wskazującą na szkodliwość napojów alkoholowych oraz uczestniczyło w zorganizowanych na tę okoliczność zajęciach wychowawczych. Wymienione działania przyczyniły się do wzmocnienia postaw prozdrowotnych oraz ograniczenia zachowań ryzykownych w życiu codziennym naszych uczniów.


Danuta Zdrojewska – pedagog szkolny i koordynator działań





List do Świętego Mikołaja

Przedszkolaki z grupy Jagódek brały udział w projekcie ogólnopolskim pt. "List do Świętego Mikołaja". W zamian za piękne, kolorowe i w pełni twórcze listy, dzieci jak i przedszkole otrzymały po certyfikacie.




Szanowni Przyjaciele szkoły.

Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz poszkodowanych podczas ostatniej wichury. Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka na odbudowę zniszczonego domostwa. Liczy się każda wpłata. Z góry dziękujemy za każdy szlachetny gest.
Link do zbiórki zrzutka.pl/evabkw




Światowy Dzień Śniegu

grupa Sówki





Rada Rodziców przypomina o opłacaniu

 składki na rok szkolny 2021/2022









Życzenia świąteczne od

uczniów oraz Samorządu Uczniowskiego






Kolęda przedszkolaków

grupa Sówki i grupa Jagódki





Wigilia w grupie Jagódek






Powitanie Zimy przez grupę Jagódek






"POMAGAMY TYMKOWI"



Akcja trwa w dalszym ciągu! Czekamy na Waszą pomoc!

Organizatorzy akcji "Pomagamy Tymkowi:
Szkoła Podstawowa: Magdalena Skalska, Alicja Śniegowska
Samorządowe Przedszkole przy ZS w Bogusławicach: Anna Biernacka




"Cyprian Kamil Norwid - 200 rocznica urodzin".

    W naszej szkole odbył się konkurs upamiętniający 200-tną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida.
    Uczniowie klas: VIIa, VIIb i VIII przygotowali prace o tym wybitnym poecie romantycznym.
    Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o twórczości poety oraz o czasie, w którym żył i tworzył. Uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z koleżankami i kolegami oraz udowodnić, że twórczość Norwida mimo upływu lat jest ciągle aktualna i zaskakuje czytelników.
    Nie jest łatwo zachęcić młodzież do czytania poezji i refleksji nad nią w dobie internetu i ciekawszych form spędzania czasu. Tym bardziej cieszy organizatorów to, że w konkursie uczestniczyło dziewiętnaścioro uczniów.
    Jury postanowiło przyznać cztery wyróżnienia dla: Natalii z kl. VIIa, Augustyna z kl. VIIb, Weroniki z kl. VIII i Leny z kl. VIII. pozostali uczestnicy otrzymali oceny celujące z języka polskiego i plastyki.
    Organizatorzy: A. Berent, Z. Wolska, M. Okuński i A. Śniegowska dziękują uczestnikom za udział w konkursie i życzą dalszych sukcesów w nauce.







Wycieczka do Brześcia Kujawskiego

Dnia 10 grudnia uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę, by zwiedzić Centrum Kultury i Historii "Wahadło". Brześć Kujawski wzbogacił się o trzykondygnacyjny obiekt wielobryłowy zaprojektowany według wymogów i standardów XXI w., dzięki czemu skupia wszystkie cechy nowoczesnej instytucji.
Centrum oferuje wiele atrakcji. Uczniowie zwiedzali wystawę "Wahadło czasu", która opowiada o historii Brześcia Kuj. od najdawniejszych czasów aż po współczesne. Ekspozycja łączy ze sobą elementy tradycyjnego muzeum a nowoczesnością.
Ośrodek w swojej ofercie ma również warsztaty artystyczne o różnorodnej tematyce. Nasi uczniowie - z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - wykonywali aniołki z siana, które zawisną na tegorocznych choinkach.
Wizyta w brzeskim ośrodku była bardzo udana. Świadczą o tym chociażby entuzjastyczne reakcje uczestników. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do szkoły i już rozważali ponowną wizytę w "Wahadle"

M. Skalska, K. Tomicka, A. Michalak, M. Okuński






Dzień guzika

grupa Sówki





KOMUNIKAT

Uczniowie korzystający z dowozu szkolnego w dniu 7 grudnia 2021 r. (wtorek – porannego do szkoły i powrotnego o 12.30) na linii Góraj – Wiecinin – Mchowo, z uwagi na kontakt z dzieckiem, które miało pozytywny wynik testu Sars-Cov2, podlegają kwarantannie domowej do dnia 17 grudnia 2021 r. (piątek). Należy jednak pamiętać, że o skierowaniu na kwarantannę decyduje odpowiedni organ, który drogą telefoniczną przekazuje stosowną informację rodzicom (opiekunom prawnym) dziecka. Co prawda osoby, które nie otrzymają żadnej wiadomości nie podlegają kwarantannie, ale z uwagi na trwający weekend mogą wystąpić opóźnienia w informowaniu o zaistniałej sytuacji. Dlatego apelujemy o pozostanie w domach do czasu ostatecznych decyzji (z poniedziałkiem włącznie). Przypominamy o bezwzględnym stosowaniu się do zaleceń służb sanitarnych.
Szkoła w dalszym ciągu funkcjonuje bez zmian zachowując reżim sanitarny.



Mikołajki szkolne

6 grudnia to najbardziej wyczekiwany dzień w roku . 

Wszystkie dzieci (młodsze i starsze) nie mogły się doczekać gościa w czerwonym ubraniu i z workiem prezentów.

Oczywiście Mikołaj nie zapomniał o uczniach naszej szkoły i również do nas przybył.

Zawitał do wszystkich klas I-III, gdzie bardzo mu się podobało.

Mikołaj mógł posłuchać piosenek i wierszy w wykonaniu uczniów . 

Święty Mikołaj obiecał, że za rok również przybędzie i odwiedzi wszystkie dzieci w naszej szkole.

W klasach IV-VIII również panowała atmosfera mikołajkowa. Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili ten czas  wymieniając się prezentami, grając w gry, śpiewając wspólnie świąteczne piosenki. W każdej klasie czas umilał słodki poczęstunek oraz pizza.

Dużą radość sprawiły uczniom bony z różnych przedmiotów, które mogą wykorzystać jako koło ratunkowe w czasie zajęć.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Alicja Śniegowska







Mikołajki w grupie Sówek





Mikołajki w grupie Jagódek





Wyniki konkursu mikołajkowego
"Mikołaj w moich oczach"

1 miejsce – Aurelia Jędrzejewska kl. III

1 miejsce – Ksawery Starosta kl. I

2 miejsce – Alicja Stanowska kl. III

2 miejsce – Lena Malinowska kl. III

3 miejsce – Maciej Śniegowski kl. II

3 miejsce – Oliwier Berent kl. II


WYRÓŻNIENIA :

 

Filip Zawada kl. II

Mikołaj Poplewski kl. III

Zuzanna Bujanowska kl. III

Julia Kornacka kl. III

Lena Lisowska kl.III

Jakub Kornacki kl. I

Marcel Tomaszewski kl. III

Gabriela Mularska kl. II

Jakub Zakrocki kl.III

Serdecznie gratuluję wszystkim autorom prac, jednocześnie zapraszam do udziału w innych konkursach.

Wychowawca świetlicy - szkolnej Alicja Śniegowska





Wycieczka do Warszawy

Dobiega końca tegoroczny sezon wycieczek edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. W związku z powyższym w ostatnim tygodniu listopada wybraliśmy się w podróż do Warszawy. Pobyt w stolicy naszego kraju obfitował w wiele atrakcji. Mapa edukacyjna miasta stołecznego zawiera mnóstwo wartościowych miejsc dlatego, w przypadku wycieczki jednodniowej, musieliśmy ograniczyć ich liczbę. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od zespołu pałacowo – parkowego Łazienki Królewskie. Po zapoznaniu się z walorami architektonicznymi, przyrodniczymi i historycznymi tego wyjątkowego miejsca udaliśmy się na stadion PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Wizyta w obiekcie – świadka wielu sukcesów piłkarskiej reprezentacji Polski – była doskonałą lekcją wychowawczą i przyczyniła się do podniesienia wiary uczestników wycieczki we własne możliwości. Po jakimś czasie wstąpiliśmy w progi Zamku Królewskiego, miejsca wielu doniosłych wydarzeń, w tym uchwalenia Konstytucji 3 maja. Napełnieni dawką wiedzy historycznej i wspaniałymi widokami wnętrz dawnej siedziby władców Polski udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Trwające kilka godzin zwiedzanie wzmogło u wszystkich apetyt, więc nie mogło się obejść bez pysznego obiadu ze… schabowym w roli głównej. Dzień nad Wisłą zakończył się wizytą w Centrum Nauki Kopernik, w którym dzieci mogły przeprowadzić wiele cennych obserwacji i doświadczeń naukowych.

Agnieszka Berent, Emilia Grędecka, Olga Jędrzejewska,
Mirosław Okuński, Robert Wiśniewski






MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć w świetlicy szkolnej wykonali kartki dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą granicy polsko-białoruskiej. Szkoła włączyła się w ten sposób w akcję #MuremZaPolskimMundurem. Dzięki akcji Poczty Polskiej przekazaliśmy kartki ze słowami wsparcia dla żołnierzy i policjantów.

Wychowawca świetlicy szkolnej - Alicja Śniegowska





Andrzejki w klasach IV - VIII

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VIII obchodzili Andrzejki. W związku z pandemią, każda klasa świętowała we własnym gronie. Uczniowie wraz z wychowawcami klas przygotowali wróżby, gry, oglądali filmy edukacyjne. W każdej klasie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Atmosfera w klasach była pełna radości i wrażeń.

Opiekun SU - Alicja Śniegowska






Andrzejki w klasach I-III



            Jest jedna taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny oraz kawalerowie zbierali się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
        30 listopada odbyły się andrzejki w klasach I-III. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do tego co nieznane. Również uczniowie chcieli się dowiedzieć, co ich czeka za kilkanaście lat.
        W tym roku inicjatorką andrzejek była opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Alicja Śniegowska.
            Dzięki przygotowanym wróżbom chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki - imię przyszłego wybranka. Ustawienie butów w kierunku drzwi, mówiło o tym, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Były też przepowiednie związane z wyborem przyszłego zawodu.
        Symbole wiedzy magicznej: świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.
        Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy czas. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

A. Śniegowska, K. Tomicka, A. Michalak, M. Skalska




ANDRZEJKI

grupa Jagódki





ANDRZEJKI

grupa Sówki









Dzień Pluszowego Misia

grupa Sówki





Dzień Pluszowego Misia


grupa Jagódki





Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie klas I-III uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem.. Przybyły misie małe, duże i bardzo duże, białe, brązowe oraz kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie. Następnie wykonały pracę plastyczną - sylwetkę misia pomalowały farbami lub wykleiły. Obchody tego radosnego święta uwieńczono wspólnym zdjęciem dzieci i ich ulubieńców.
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne takie święto.


A. Michalak, K. Tomicka, M. Skalska





Moje Hobby

W dniu 23.11.2021 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w zajęciach w świetlicy pt. "Moje hobby". Pierwsza część poświęcona była wyjaśnieniu słowa hobby. Wychowawczyni świetlicy wskazała na możliwości hobbystyczne jakie obecnie są prezentowane, a jakie były dawniej.
W dalszej części uczniowie zaprezentowali własne przyniesione z domu rzeczy. Były to monety, kamienie, auta, motocykle, lalki, maskotki, magnesy z odwiedzanych miejsc, album ze znaczkami. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz aktywnością w czasie zajęć.

Wychowawca świetlicy - Alicja Śniegowska






Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

grupa Sówki





Dzień Kredki

w grupie Sówki





Dzień Kredki


w grupie Jagódek






Wizyta w Centrum Kultury i Historii w Brześciu Kujawskim

Brzeskie Centrum Kultury i Historii WAHADŁO to instytucja o rodowodzie sięgającym zaledwie 2020 r. Krótki czas funkcjonowania placówki jest jej ogromnym atutem. Została ona zaprojektowana już według wymogów i standardów XXI w., przez co skupia w sobie wszystkie cechy nowoczesnej instytucji kultury, zdolnej zainteresować ofertą każdego odbiorcę. Nie inaczej było z propozycją skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach.
Centrum oferuje szereg atrakcji. Wśród nich zwiedzanie wystawy „Wahadło czasu”, która opowiada o bogatej historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od czasów najdawniejszych po współczesne. Ekspozycja łączy w sobie elementy tradycyjnego muzeum z nowoczesnością. Dodatkowo ośrodek oferuje warsztaty artystyczne o różnorakiej tematyce. Zwiedzanie wystawy przez naszych uczniów przybrało formę indywidualnych poszukiwań informacji historycznych z krzyżówką w ręku. Z kolei wizyta w części artystycznej i udział w warsztacie „Kwadratowy świat” pozwoliły każdemu dziecku na pracę z drewnem i kolorami, zwieńczoną stworzeniem dwóch pomalowanych figurek.
Z bogatej oferty i gościnności WAHADŁA skorzystaliśmy w dniu 18 listopada 2021 r. O jej wartości świadczyły entuzjastyczne reakcje uczestników wyprawy. Zatem kiedy po raz kolejny będziemy chcieli spędzić czas poza szkołą to z pewnością rozważymy ponowną wizytę w brzeskim ośrodku. Do której tym wpisem zachęcamy czytelników, poszukujących wartościowych wrażeń i atrakcji na wysokim poziomie.

Anna Wiśniewska, Olga Jędrzejewska, Iwona Szklarska, Robert Wiśniewski





Narodowe Święto Niepodległości 2021

11 listopada – wśród 365 dni roku akurat ten dzień jest wyjątkowy i najlepiej wyraża uczucia narodowe mieszkańców Polski. W niezapomnianym listopadzie 1918 roku Rzeczpospolita odzyskała niepodległość. Na pamiątkę wydarzenia sprzed lat obchodzimy najważniejsze święto państwowe – Narodowe Święto Niepodległości.
W przededniu tego wyjątkowego dla każdego Polaka wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”. Polegała ona na odśpiewaniu wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. Tym razem słowa hymnu narodowego dotarły w każdy zakątek naszej szkoły. Ze względu na pandemię i związane z nią zasady bezpieczeństwa odśpiewanie pieśni odbyło się w mniejszych grupach i w różnych miejscach szkoły. Była to już czwarta edycja tego doniosłego przedsięwzięcia.
Wspólne odśpiewanie hymnu było formą okazania szacunku i wdzięczności wielu pokoleniom rodaków, których starania doprowadziły do odzyskania upragnionej niepodległości. W ich gronie znalazł się patron naszej szkoły – Wincenty Witos. Z kolei obecnym pokoleniom – uczniom, ich rodzinom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz mieszkańcom gminy Babiak – składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności w niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej.

Tomasz Tomicki – dyrektor szkoły
Robert Wiśniewski





Narodowe Święto Niepodległości

grupa Sówki

Dzień tak uroczysty i ważny dla każdego Polaka, zwłaszcza dla małego przedszkolaka! Flaga biało-czerwona na wietrze powiewa, w naszej sali hymn każdy uroczyście śpiewa.






Przedstawienie teatralne

"O psie, który jeździł koleją"


Dnia 9.XI.2021 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "O psie, który jeździł koleją" wystawianym przez aktorów z Teatru Wędrownego.
Jest to piękna, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść na podstawie książki autorstwa Romana Pisarskiego, której akcja dzieje się we Włoszech. Opowiada o losach psa o imieniu Lampo, który potrafił podróżować pociągami.
Aktorzy w wyjątkowy sposób przedstawili historię przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Ukazali, jak może wyglądać silna więź między nimi.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili kolejne wydarzenia. Przedstawienie na wszystkich wywarło wielkie wrażenie i rozbudziło niesamowite emocje. Na pewno historia Lampo na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

M. Skalska, K. Tomicka, M. Michalak, M. Okuński





Dzień Jeża

grupa Jagódki





Dzień Jeża

grupa Sówki





Europejska Odznaka Jakości

O udziale uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w międzynarodowym projekcie edukacyjnym, prowadzonym w ramach języka angielskiego, informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Wówczas uczniowie klasy VIII zrealizowali szereg przedsięwzięć, które wpisywały się w inicjatywę nazwaną „I am aware of my feelings”. W tym miejscu warto przypomnieć, że koncepcja projektu opierała się na międzynarodowej współpracy młodzieży szkolnej z kilku państw Europy, trwała kilka miesięcy i w finale pozwoliła wszystkim jej uczestnikom rozwinąć jakże potrzebne we współczesnym świecie umiejętności posługiwania się językiem obcym i najnowszymi technologiami informatycznymi. Dlaczego akurat teraz wracamy do wydarzenia sprzed roku? Bowiem na koniec ubiegłego tygodnia dotarły do szkoły wspaniałe wieści. Wzmiankowany projekt został poddany międzynarodowej ocenie i po pozytywnej weryfikacji otrzymał Europejską Odznakę Jakości. Jak podano w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia praca wszystkich zaangażowanych stron – uczniów, opiekuna i szkoły, „została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom”.
Tym wpisem pragniemy poinformować realizatorów projektu, dzisiaj już byłych uczniów naszej szkoły, o osiągniętym sukcesie. Jednocześnie bardzo gorąco dziękujemy wykonawcom za efektywną pracę zakończoną przyznaniem prestiżowej odznaki.

Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego





Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

grupa Sówki





Dzień Postaci z Bajek

w grupie "Jagódek"






Z wizytą w polskiej stolicy wioślarstwa

Bydgoszcz – największe miasto województwa kujawsko – pomorskiego i zarazem centrum wioślarstwa w Polsce. W mieście nad Brdą działa kilka klubów, w których można uprawiać tę dyscyplinę sportu. Przywołany argument, że w Bydgoszczy działają drużyny wioślarskie nie jest w dyskusji o prymacie miasta nad innymi ośrodkami pod tym względem najważniejszy. Przesłanką do takiego twierdzenia jest pozycja jaką na polskim „podwórku” zajmuje klub sportów wodnych LOTTO Bydgostia Bydgoszcz – od 29 lat Drużynowy Mistrz Polski w Wioślarstwie (od 1993 r.)!
Swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu, przecież w przypadku pobytu w łodzi zapewniającej kontakt z naturą, spróbowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie. Doskonałą do tego okazją stała się wizyta w dniu 29.10.2021 r. w Bydgoskim Centrum Sportu Bydgostia, stanowiącym siedzibę i bazę treningową wymienionych na wstępie mistrzów Polski. Gospodarze ośrodka zorganizowali uczniom obydwu szkół kilka atrakcji, wśród których główną okazały się zawody na ergometrach oraz możliwość zwiedzania ośrodka. Rywalizacja toczyła się z podziałem na płeć i wiek i zakończyła się wręczeniem medali, nagród książkowych i drobnych upominków młodym adeptom wioślarstwa. Wyjątkową niespodzianką okazało się spotkanie z dwukrotną medalistką olimpijską w Londynie (brąz – 2012) i Rio de Janeiro (złoto – 2016) – wioślarką, Panią Magdaleną Fularczyk – Kozłowską. Od wybitnej zawodniczki dzieci usłyszały, jakie korzyści płyną z uprawiania sportu, nie tylko wioślarstwa, a także o uniwersalnych wartościach tej dziedziny życia człowieka.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę trenerów i gospodarzy Bydgoskiego Centrum Sportu za wyjątkowe przyjęcie i pobyt pełen atrakcji. Takie same wyrazy wdzięczności adresujemy do zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie i Panów Dariusza Racinowskiego, dyrektora szkoły oraz Bartosza Mikołajczyka, nauczyciela tej placówki, a zarazem trenera Młodzieżowego Klubu Sportowego w Brdowie, którego zawodnicy odnoszą ogólnopolskie sukcesy w wioślarstwie, za zaproszenie i sfinansowanie wyjazdu.

Tomasz Tomicki
Robert Wiśniewski





Święto Dyni

w grupie "Jagódek"





Święto Dyni

grupa Sówki





Akcja "Zapal znicz pamięci"

Delegacja uczniów z Naszej Szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Alicją odwiedzili groby naszych dawnych nauczycieli. Nasza uczniowska społeczność pielęgnuje w ten sposób tradycję, oddając hołd i zachowując w pamięci tych, których z nami już nie ma. Wizyta na cmentarzu była dla wszystkich chwilą refleksji, modlitwy i zadumy.

Opiekun SU - Alicja Śniegowska

"A choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich są przecież w nas..."

Maria Czerkawska "Zaduszki"





Halloween w klasach I-III





Dzień Kundelka

grupa Sówki






Wizyta klasy I w bibliotece szkolnej





Dzień Sportu – Wysokie 2021


Sport i wynikająca z jego istoty rywalizacja pozytywnie wpływają na kształtowanie charakteru dzieci i młodzieży. Uczą przestrzegania reguł i wytrwałości w działaniu, formują pożądane postawy, wpływają na hart ducha oraz przygotowują do pokonywania przeszkód i własnych słabości. Z tych powodów stanowią ważny i nierozłączny element wychowania szkolnego. Dodatkowo rozwijają umiejętności fizyczne, przy tym dostarczają wiele zwykłej radości. Z wymienionych powodów drużyna Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach wzięła udział w „Dniu Sportu Wielkopolski Wschodniej”, organizowanym przez Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia. Wydarzenie opierało się na rywalizacji drużynowej w kilku ogólnorozwojowych i wymyślonych przez organizatorów konkurencjach. Tegorocznym gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wysokiem (gmina Kramsk). Były to już dziewiąte rozgrywki tego typu, które powróciły do kalendarza wydarzeń po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.
W zawodach wystartowało łącznie siedem sześcioosobowych drużyn mieszanych (3 zawodniczki, 3 zawodników). Nasz zespół tworzyli: Kamil (klasa VII), Julia, Klaudia, Weronika, Daniel, Marcel (wszyscy klasa VIII). Do turniejowej rywalizacji przystąpiły jeszcze szkoły z: Brzeźna, Morzyczyna, Sadlna, Sompolna, Wrzącej Wielkiej i Wysokiego. O doborze ekip zdecydowały dwa czynniki: zasięg działania stowarzyszenia (obejmujący gminy: Babiak, Koło, Kramsk, Krzymów, Sompolno i Wierzbinek) oraz kolejność zgłoszeń. Zmagania zakończyły się sukcesem drużyny z Sadlna. Pierwsze trzy zespoły otrzymały nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy (o wartości odpowiednio 1300, 1000 i 700 zł.). Wszystkie zespoły odebrały pamiątkowe dyplomy oraz piłki, a każdy uczeń drobne upominki.
Zwycięzcom gratulujemy, sportowcom dziękujemy za udział w zawodach, a organizatorom za troskliwe przyjęcie.

Robert Wiśniewski





Zajęcia on-line

Kod do zajęć on-line
na meet dla klasy VIIb :

https://meet.google.com/jie-rrft-pgi?pli=1&authuser=0



Wyjazd do kina

Dnia 21 października klasy: II i III wybrały się na wycieczkę do kina "Helios" w Koninie. Dzieci wraz z opiekunami obejrzały film animowany pt. "Wilk na 100%". Projekcja rozpoczęła się o godz. 9.30. Najpierw jednak dzieci zakupiły popcorn i colę, a następnie zajęły miejsca w sali kinowej.
To było niezwykłe przeżycie. Niektórzy śmiali się głośno, inni komentowali poszczególne sceny. Wycieczka była bardzo udana. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje z nim związane pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Opiekunowie: A. Michalak, M. Skalska, K. Tomicka
, M. Okuński





Dzień Poczty Polskiej

grupa Sówki





Przyjaciele Kubusia Puchatka


klasa II

wych. Magdalena Skalska






Dzień Edukacji Narodowej




Więcej zdjęć - kliknij powyżej


Uczniowie w ramach zajęć w świetlicy przygotowali , wiersze – rymowanki

dla każdego nauczyciela i pracownika z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Pani Emilka uczy nauk królowej
Matematyki-dziedziny obowiązkowej,
Rachunki, ułamki, jednomiany,
Wszystko to w małym palcu mamy!

Pani Zosia jest dla nas jak mama,

Przez całą szkołę uwielbiana.

Dla wszystkich miła i uśmiechnięta ,

Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Pani Święta !

Radośnie dźwięczy dzwonek,
Każdy uczeń się cieszy,
Kiedy na lekcję religii,
Do pani Moniki każdy  śpieszy.

Kiedy geografia się zaczyna,
Pani Emilka opowieść swą rozpoczyna.
Uczy nas o różnych krajach,
I o wszelkich na ziemi rajach.

Z Panią Agnieszką i z Panią Olgą lekcje angielskiego są ciekawe
I zawsze możemy liczyć na dobrą zabawę.

Uczy chemii, fizyki i matematyki.
Często w swej wymowie używa mimiki.
Protony, elektrony i neutrony
To jeden z tematów przez Panią Anię ulubionych.

Pani Ania, nauczycielka plastyki
Zaszczepia w nas artystyczne nawyki.
Nowoczesną zajmuje się modą
Myśli jej po różnych stylach wodzą…

Pani Sylwia dużo siły ma,

na niemiecki do nas gna.

Gdy klasówki najdzie czas,

to się ciągle śmieje z nas.

Pani Agnieszka też uczy polskiego
Przez to na lekcji dzieje się wiele ciekawego.
Różne zasady i słowa
Dzięki temu wiemy jak wygląda poprawna wymowa.

Na lekcje Pana Marka chętnie chodzimy

A na nich dużo się uczymy.

Z Panem chętnie rozmawiamy

I na lekcji wiedzę przyswajamy.

Pan Robert, dobrze nas uczy,

Gdy ktoś czegoś nie wie- to go pouczy,

Często wpisuje nam dobre oceny

Choć na nie -nie zawsze zasługujemy.

Pani Alicja jest kochana,
wciąż jest dla nas roześmiana.

Po wakacjach szkoła, trudy
lecz świetlica zwalczy nudy.

Gdy chodzimy na Pani Iwonki lekcje,
na których nie chodzi o dysleksje
uśmiechy mieliśmy na twarzy,
bo jest wiadomo co się na lekcji wydarzy.

Pan dyrektor nasz kochany

 i przez wszystkich lubiany.

Z całego serca się stara ,

aby nasza szkoła naszym drugim domem się stała.

Każdy do biblioteki chodzi,
bo wie, że mu nie zaszkodzi.
Biblioteka to wiedzy zakątek,
zbadaj w niej każdy kątek.
Z Panią Marzenką można marzyć
i nie wiadomo,
co ciekawego się może zdarzyć.

Pani Danusia problemy rozwiązuje,

szczególnie wtedy, gdy ktoś źle postępuje,

Zawsze odpowiedź zna,

na pytania, które nurtują co dnia.

Pani Jola i Iwona po szkole się krzątają,

chodzą tu i tam, i sprzątają

Kiedy butów ktoś nie zmienia,

to do szatni wpędzają lenia.

Pani Ewa świetnie gotuje

z Panią Marzenką się dogaduję.

Wszystkie przepisy zna.

Obiad przyrządzi raz dwa.

Pani Klaudia ciężkie życie ma,

w sekretariacie pracuje co dnia.

Sterty papierów segreguje,

nawet wtedy, gdy źle się czuje.

W naszej szkole jak coś się zepsuje,

Pan Krzysiu z Panem Jarkiemwszystko zreperuje,

Jak trzeba uszczelkę wymienią ,

Gwoździa przybiją ,

Jak trzeba to i okno wymienią .

Nasze panie Przedszkolanki – Pani Ania i Pani Madzia

 na co dzień dużopracy mają,

jednak o swoich przedszkolakach

zawsze pamiętają: pogłaszczą i ukochają.

Pani Ania jest kochana,

Przekazuje nam wiedzę już od rana.

Od pierwszej klasy  nas wychowuje,

Stawia szóstki oraz dwóje.

Pani Madzia do trzeciej klasy nas prowadzi,

A w czwartej już nie będzie nas uczyła.

Zawdzięczamy Pani wiele,

Bo jest naszym przyjacielem.

Pani Kamila czytać, pisać nas uczyła,

I do nauki zachęciła.

Na wycieczki się wybieramy,

Ciekawe zabytki zwiedzamy.


Gimnastyka z Panem Przemkiem to fajna sprawa,
dla nas wszystkich to zabawa.
Ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, w górę skok.


My obsługę komputera w małym palcu mamy
A gdy trzeba coś naprawić chętnie pomagamy.

Z panem Zdzisiem Z panem Mirkiem zgraną ekipę mamy !





Dzień Drzewa

grupa Sówki






Światowy Dzień Zwierząt

grupa Sówki





Dzień zwierząt

grupa Jagódki






Dzień Chłopca


"Jagódki"





Dzień Chłopaka

grupa Sówki





Europejski Dzień Języków Obcych

EDJO jest inicjatywą Rady Europy i Komisji Europejskiej, obchodzoną każdego roku dnia 26 września. Głównymi celami tego dnia są: podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków, promowania bogatej różnorodności językowej oraz zachęcanie do uczenia się języków przez całe życie w szkole i poza nią. W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyzwaniu językowym. W ramach podziękowania każdy uczestnik wyzwania otrzymał pamiątkowy certyfikat, jak również oceny celujące z języka angielskiego.

Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego






ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1 października 2021 r. w klasie czwartej na lekcji matematyki królowała tabliczka mnożenia. Uczniowie, w większości, bez trudu podołali temu zadaniu. Wyłoniliśmy z ich grona Mistrzów Tabliczki Mnożenia.
Gratulujemy.
Emilia Grędecka






XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1.10.2021 r.

W klasie VIIa z okazji tego święta odbyły się zajęcia, które miały na celu przypomnienie wiadomości z zakresu tabliczki mnożenia.
Zajęcia rozpoczęły się od egzaminu online. Każdy może go wykonać wchodząc na stronę: https://www.wmtday.org/pl.
Następnie wyłoniono dwie drużyny i rozpoczęła się gra "Muchy matematyczne". Uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę matematyczną podczas zabawy.

Anna Wiśniewska





DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I - III





Dzień jabłka

grupa Sówki





Powitanie jesieni

grupa Sówki












Powitanie Jesieni

przez grupę Jagódek






Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

grupa Sówki



Życzę wszystkim Przedszkolakom, aby czas spędzony w przedszkolu był czasem radości, beztroski i znakomitej zabawy.

Wychowawczyni grupy Sówki
Magdalena Ferenc





Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

grupa 5,6-latki "Jagódki"










Międzynarodowy Dzień Kropki

grupa "Jagódki", 5,6-latki

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.





Międzynarodowy Dzień Kropki

grupa Sówki

15.09.2021 r.





Pasowanie na ucznia klasy I








KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO 2021/2022



       Dyrektor Zespołu Szkół w Bogusławicach informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 1 września 2021 r. (środa) o godz. 9.00.

        Wydarzenie będzie pozbawione części oficjalnej (wspólnej) i ograniczone do spotkań dzieci z wychowawcami w salach lekcyjnych:
Klasa 1 - sala nr 9
Klasa 2 - sala nr 8
Klasa 3 - sala nr 10
Klasa 4 - sala nr 28
Klasa 5 - sala nr 27
Klasa 6 - sala nr 10b
Klasa 7a - sala nr 29
Klasa 7b - sala nr 9b
Klasa 8 - sala nr 23
 
        Spotkania dzieci z wychowawcami klas odbędą się bez obecności rodziców, za wyjątkiem przedszkola (obie grupy) i klasy 1, w których to spotkaniach będzie mógł uczestniczyć jeden rodzic.

Uwaga!
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klasy 1 otrzymają zestaw podręczników szkolnych.

        Szkoła zapewni dowóz (godzinę później niż zwykle) i odwóz po zakończeniu wszystkich czynności związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.





 Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

 Wykaz podręczników do nauczania WDŻWR





















LICZNIK ODWIEDZIN


   
Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022
 Mirosław Okuński